Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 518 906 766

Ministranci PDF Drukuj Email

Liturgiczna Służba Ołtarza – LSO (ministranci i lektorzy) parafii pw. św. Wojciecha, to wspólnota 25 młodych ludzi: uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, którzy zapragnęli odkrywać swoje miejsce w Kościele i parafii poprzez pomoc kapłanom w sprawowaniu Mszy św. i nabożeństw. W czasie Mszy św. lektorzy czytają Słowo Boże, ministranci zaś przygotowują ołtarz do złożenia na nim przez kapłana ofiary, dają wiernym sygnały dzwonkami, służą przy udzielaniu Komunii Św. oraz wypełniają wszystkie inne zadania, o które zostaną poproszeni przez księży.

Wszyscy członkowie LSO spotykają się co drugą sobotę na zbiórce ministranckiej wg planu:

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18:00 w kościele parafialnym sprawowana jest uroczysta Msza św. w intencji wszystkich członków LSO i  ich rodzin, po której odbywa się spotkanie ministrantów, ich rodziców i bliskich.

Zapraszamy nowych kandydatów, szczególnie z klas szkoły podstawowej, do wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii.

Prezesem LSO jest Trajan Muryń.

Opiekunem grupy jest ks. Grzegorz Szymanowski.

 
Ministranci na Górce PDF Drukuj Email

Nasi ministranci nie tylko służą przy ołtarzu, ale też pielgrzymują i poszerzają swoją wiedzę turystyczno - krajoznawczą. Ich przewodnikiem duchowym, a także turystycznym jest ks. Karol. Przy okazji, z radością, korzystają ich rodziny.

Grupa wyruszyła autokarem spod naszego kościoła w sobotę 21.06.2014 r. i na początku skierowała się do najstarszego w Polsce sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Tam, po Mszy św., każdy kto posiadał odpowiednie naczynie (butelkę) nabrał wody z cudownego źródełka.

Więcej…
 
Kara dla ministrantów? PDF Drukuj Email

Czy nasi parafialni ministranci świecą przykładem?
W czasie majowej wycieczki (2014 r.) niejeden musiał ponieść karę za rozmówki podczas służby przy ołtarzu, robienie min do księży itp. Do narzędzi tortur, na których chłopcy odbywali kary, należały m.in. dyby.
To oczywiście żart, bo nasi młodzi adepci służby liturgicznej są bardzo zdyscyplinowani i naprawdę świecą przykładem.

Więcej…
 
Wycieczka ministrantów PDF Drukuj Email

W dniach 1-4 maja 2014 r., pod przewodnictwem ks. Karola Kubickiego, ministranci z Parafii wraz ze swoimi rodzinami zwiedzali nasz piękny kraj. Trasa była bardzo bogata w zabytki i urozmaicona w różnorakie atrakcje. Tempo duże, aby maksymalnie wykorzystać czas, bo ciekawych miejsc nie brakowało.

Więcej…
 
Nasi ministranci w Warszawie PDF Drukuj Email

W dniach 31 maja - 2 czerwca 2013 r. ministranci z naszej parafii wraz ze swoimi rodzinami zwiedzali stolicę naszego kraju.

Ksiądz Karol - organizator wycieczki, okazał się wspaniałym przewodnikiem. Pokazał grupie wiele ciekawych miejsc, dzieląc się przy tym swoją rozległą wiedzą historyczną.

Więcej…
 
Wigilia ministrancka PDF Drukuj Email

W sobotę 15. grudnia 2012 r. Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczęło się spotkanie opłatkowe ministrantów naszej parafii i ich rodzin.

Jest to wyjątkowa wspólnota licząca 26 chłopców, którzy każdego dnia służą przy ołtarzu.
Gdy inni smacznie śpią, oni idą na poranną Mszę, gdy inni siedzą przed komputerem lub telewizorem, oni są na Mszy wieczornej. Swoją posługą uświetniają święta, nabożeństwa i uroczystości. Swój czas poświęcają Bogu. Nie zawsze są rozumiani i doceniani przez rówieśników. Bywa nawet, że doświadczają przykrości. Ich obecność przy ołtarzu jest wyrazem żywej wiary rodzin, w których się wychowują.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Biuro parafialne

BIURO CZYNNE

w czasie kolędy:

poniedziałek
nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 15:45

sobota
nieczynne

PLIKI  AUDIO

Wszystkie pliki audio
dostępne są po wybraniu:
-> Menu
-> Multimedia
-> Archiwum audio
-> rok 2011 - 2016

Nasza diecezja

Dzisiejsza data: 16 Sierpień 2018    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
gototop