Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 518 906 766

XXIX Niedziela zwykła - 22 października 2017 r. PDF Drukuj Email

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• Helena Kuna, l. 93
  • śp. Mirosław Lemiesz, l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7:30 do 17:30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie o 17.30; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

1W tym tygodniu:

dziś
Niedziela Misyjna: gościmy w naszej Parafii ks. Davida Okullu, z ludu Aczoli na północy Ugandy, a także redaktora Gościa Niedzielnego Krzysztofa Błażycę i naszego ks. Wojciecha Parfianowicza.
- o 16.00 spotkanie z Gośćmi w sali kominkowej;
- po Mszach zbiórka do puszek na rzecz ks. Davida;

– o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej;

wtorek
- o 18.45 spotkanie lektorów oraz spotkanie małżeństw z s.Celiną – podczas spotkania będzie zapewniona opieka nad dziećmi;

środa
święto poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie: uroczysta Msza święta w katedrze o 18.00;

- o 17.00 spowiedź święta;
- o 18.00 Msza wotywna o Najdroższej Krwi Chrystusowej – podczas Mszy komunia święta będzie udzielana pod dwiema postaciami;

święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza:
- o 10.00 schola dziecięca;

przyszła niedziela
- o 15.00 Msza na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej – po Mszy występ Chóru Wojtana;
- na Górze Chełmskiej o 15.00 kolejna katecheza z cyklu „Kazania na Górze”, którą tym razem wygłosi ks. Radosław Siwiński – dyr. Domu Miłosierdzia.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych, znajdujących się na stoliku za ławkami, wypisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając swoją ulicę zamieszkania – jak w poprzednich latach będzie ułożony grafik ulic, który pozwoli nam zorientować się, w jakim dniu czytane będą wypominki za naszych zmarłych.

3. Od niedzieli – 29 października do soboty 4 listopada Rada Rycerzy Kolumba działająca przy naszym kościele przeżywać będzie nawiedzenie obrazu „Ecce Homo” oraz obrazu św. brata Alberta wraz z relikwiami Świętego z okazji 100 rocznicy śmierci św. Brata Alberta. Uroczyste przywitanie obrazów w przyszłą niedzielę podczas Mszy o 12.00. Szczegółowy program nawiedzenia podany zostanie w następną niedzielę.

4. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę TAIZE, które odbędzie się od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 w Bazylei (Szwajcaria). Wyjazd jest możliwy z Koszalina lub Wałcza. Więcej szczegółów na stronie diecezjalnej www.diecezjakoszalin.pl

5. Od 24 października br., w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy w każdy poniedziałek i środę o 18.45.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego" i „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Proboszcz - ksiądz Andrzej Hryckowian

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>