Niedziela Misyjna z ks. Davidem PDF Drukuj Email

W niedzielę 22 października 2017 r. podczas każdej mszy św. kazania głosić będzie ks. David Okullu – uśmiechnięty, charyzmatyczny ksiądz z Ugandy. Ks. David Okullu pracuje w diecezji Gulu, w rejonie zamieszkałym przez grupę etniczną Aczoli. Od listopada 2016 jest proboszczem parafii Immaculate Heart of Mary w miejscowości Pabo. Wcześniej był wykładowcą w niższym seminarium w Gulu.

Oprócz aktywności duszpasterskiej ks. David zajmuje się pracą na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. W 2014 r. założył organizację SORUDEO, której obszarem działalności jest opieka zdrowotna, rolnictwo i jego rozwój, polepszenie standardów życia lokalnej społeczności.

Do Polski ks. David przyjeżdża na zaproszenie Fundacji Razem dla Afryki. Od 13 października do 6 listopada w kilku miastach polskich opowie m.in. o pracy na północy Ugandy - doświadczonej ponad 20- letnią wojną - i o tamtejszych bieżących wyzwaniach: zarówno tych duchowych jak i edukacyjnych oraz rozwojowych. Będzie również zapraszać do wsparcia działań pomocowo- rozwojowych oraz budowy studni, która posłuży mieszkańcom okolicznych wiosek w promieniu 7 km.

Ks. Davidowi towarzyszyć będzie p. Krzysztof Błażyca, prezes Fundacji Razem Dla Afryki, dziennikarz od lat zaangażowany w promocję działań pomocowych i misji na tym kontynencie. Był inicjatorem akcji na rzecz „dzieci ulicy” z Zambii i budowy studni w Nigerii organizowanych przez „Małego Gościa Niedzielnego”.  Autor książek” Tego drzewa nie zetniesz”, „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy”, publikacji i wystaw fotograficznych poświęconych życiu w Afryce. Z naszymi Parafianami obaj Panowi spotkają się również na prelekcji o godz. 16.00. Zapraszamy!

Gdyby ktoś chciał już dziś poznać ks. Davida, polecamy Internet

Tam również znajdziemy materiały o akcjach Fundacji Razem dla Afryki. Polecamy!

 

 

PLIKI  AUDIO

Wszystkie pliki audio
dostępne są po wybraniu:
-> Menu
-> Multimedia
-> Archiwum audio
-> rok 2011 - 2016

Dzisiejsza data: 16 Sierpień 2018    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
gototop