Żywy Różaniec PDF Drukuj Email

Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – to nazwa modlitwy, w której rozważamy zbawcze tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Mamy głębokie przekonanie, że modlitwa ta jest źródłem wielu łask.
Wspólnota Różańcowa modli się w intencjach papieskich, misyjnych i parafialnych oraz spotyka się na czuwaniach przed większymi uroczystościami w naszej Parafii.

Spotkania wspólnoty Żywego Różańca odbywają się:
- w I niedziele miesiąca o g. 17:00 – zmiana tajemnic różańcowych,
- w I wtorki miesiąca po Mszy świętej o g. 18:00 – spotkanie formacyjne,
- w każdy wtorek o g. 17:30 – wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą świętą.

Wspólnota Żywego Różańca naszej ParafiiNa zdjęciu widać naszą parafialną wspólnotę Żywego Różańca w listopadzie 2011 r. - wówczas w naszej Parafii istniały cztery Róże Różańcowe. Jedną Różą tworzy 20 osób. Róża Różańcowa odmawia codziennie cały różaniec, przy czym każdy z członków danej Róży modli się codziennie w podanych intencjach tylko jedną wyznaczoną tajemnicą różańca.
Obecnie mamy 11 róż żeńskich, 3 róże męskie i 4 róże młodzieżowe, a okresowo tworzona jest także róża dziecięca.
Nasza wspólnota jest obecnie największą w Parafii i liczy ponad 250 osób i ciągle rośnie!
Nazwy Róż wraz z opiekunami (tzw. zelatorami) umieszczamy poniżej.

I Róże żeńskie
1. Róża żeńska św. Hiacynty - Dorota Ilecka,
2. Róża żeńska św. Tereski z Lisieux - Justyna Prygiel,
3. Róża żeńska św. Michała Archanioła - Zuzanna Borejko,
4. Róża żeńska św. Teresy z Avila - Beata Piasecka,
5. Róża żeńska św. Faustyny - Janina Stary,
6. Róża żeńska św. Anny - Janina Stary,
7. Róża żeńska św. Bernadetty Soubirous - Janina Stary,
8. Róża żeńska św. Rity - Iwona Rybczyńska,
9. Róża żeńska św. Urszuli Ledóchowskiej - Beata Piasecka
10. Róża żeńska św. Małgorzaty Mari Alacoque - Zuzanna Borejko
11. Róża żeńska Służebnicy Bożej Łucji - Beata Piasecka

II Róże męskie
1. Róża męska św. Józefa - Bartosz Ilecki,
2. Róża męska św. Jana Pawła II - Bartosz Ilecki,
3. Róża męska św. Maksymiliana Kolbe (niepełna) - Bartosz Ilecki;

III Róże młodzieżowe
1. Róża młodzieżowa św. Marii Goretti - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
2. Róża młodzieżowa św. Stanisława Kostki - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
3. Róża młodzieżowa bł. Karoliny Kózkówny - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz,
4. Róża młodzieżowa św. Dominika Savio - Anna Zajączkowska- Żyszkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas. Wystarczy wyrazić taką chęć wobec kapłana naszej Parafii, albo po prostu przyjść na spotkanie.

Grupą opiekuje się ks. Proboszcz:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Najbliższe wydarzenia:

05.11.2017 r. (niedziela) g. 17:00 - zmiana tajemnic różańcowych

07.11.2017 r. (wtorek) g. 18:00 - Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy św. konferencja formacyjna.

Zapraszamy!

Intencje modlitewne na październik 2017 r.:

Intencja ewangelizacyjna– Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Intencja parafialna – Aby Parafianie umiłowali modlitwę różańcową.

Zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka od 2017 r. coroczna lista intencji zawiera jedną intencję (ogólną lub ewangelizacyjną) w każdym miesiącu. Druga intencja ogłaszana będzie na bieżąco, w związku z aktualnymi wydarzeniami i problemami.

Intencja papieska: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
Intencja misyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Intencja parafialna: Aby miłosierny Pan obdarzył życiem wiecznym zmarłych ze wspólnoty Żywego Różańca oraz zmarłych z naszych rodzin.

PLIKI  AUDIO

Wszystkie pliki audio