Skauci Europy PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice !

Stowarzyszenie Skauci Europy jest ruchem wychowawczym, posługującym się metodą harcerską, opartym na zasadach religii rzymskokatolickiej oraz uczestniczącym w wielkiej wspólnocie wiary i działania, jaką jest Federacja Skautingu Europejskiego.

Aby naprawdę dać każdemu to, czego potrzebuje, harcerstwo przystosowało również swoją metodę do etapów rozwoju człowieka i płci:

• gałąź żółta (9-12 rok życia) – WILCZKI
  • gałąź zielona (12­-17 lat) – HARCERZE/ HARCERKI
  • gałąź czerwona (powyżej 17 lat) – WĘDROWNICY / PRZEWODNICZKI

Żółta gałąź jest przeznaczona dla najmłodszych.
Na czele Gromady wilczków stoi Akela (pełnoletni wędrownik, który ukończył szkolenie pozwalające jemu prowadzić Gromadę wilczków).
Życie gromady toczy się tak jak życie wilczków z gromady z "Księgi Dżungli" Kiplinga.

Nasza praca opiera się na Prawach Gromady i Prawach Wilczka, które uczą posłuszeństwa, pomocy bliźnim, prawdy, czystości.
Aby sobie w tym pomóc, mamy Dobry Uczynek, który każdy wilczek stara się spełnić co najmniej raz na dzień.

Osoby pragnące być skautami prosimy o zgłaszanie  się do ks. Grzegorza lub do p. Beaty Piaseckiej  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Co ciekawego dzieje się u naszych skautów?

Pozostałe wydarzenia z życia naszych skautów

WAŻNE INFORMACJE

Opiekunowie grup:

• harcerze (12-17 lat) - Jakub Wasylew (drużynowy hufca koszalińsko- kołobrzeskiego)
  • harcerki (12-17 lat) - Kinga Pawlak, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • wilczki ( dziewczynki, 9 - 12 lat ) - Beata Piasecka
  • wilczki ( chłopcy, 9 - 12 lat )

Zbiórki skautów Wilczków w godz. 11:00-15:00
Początek zbiórek zawsze przed kościołem św. Wojciecha.

TERMINY ZBIÓREK i IMPREZ W TYM PÓŁROCZU

14 października zbiórka wilczki dziewczynki

15 października Msza św za skautów

22 października godz. 10.00. wyjazd do Kołobrzegu na Mszę św. do Katedry Mariackiej na godz. 11.30, po Mszy św. apel i zabawy;powrót ok. godz. 14.00.

28 października zbiórka

11 listopada godz. 10.15 - 13.00 udział w uroczystościach niepodległościowych miasta

19 listopada Msza św za skautów

25 listopada: godz. 9.00 spotkanie z rodzicami, zbiórka 11.00

9 grudnia zbiórka

16 grudnia zbiórka, Wigilia Skautów

17 grudnia Msza św. godz. 10.30. Kiermasz Bożonarodzeniowy: sprzedaż ozdób przez skautów i rodziców, prośba do rodziców o zapisanie się do konkretnej godziny po Mszy Św. Ozdoby choinkowe i stroiki zaczynamy robić już w domu.

6 stycznia udział w Orszaku Trzech Króli

9 - 11 lutego ZIMOWISKO - wilczki dziewczynki

Msze św. w intencji wszystkich skautów - zawsze III (trzecia) niedziela miesiąca.

Przydatne informacje:

Opłata za skauting za cały rok za pierwsze dziecko 80 zł, za drugie dziecko 40 zł, trzecie dziecko i kolejne gratis. Wpłaty i deklaracje należy składać do p. Beaty Piaseckiej.

W nazwie szczepu/ hufca wpisujemy:
Wilczki dziewczynki: 2. Gromada Koszalińska bł. Karoliny Kózkówny
Harcerki: Samodzielne Zastępy Bluszcz
Wilczki chłopcy: 1 Gromada Koszalińska bł. kl. Bronisława Kostkowskiego
Harcerze: Samodzielne Zastępy Puszcza

Strona internetowa Skautów Europy: skauci-europy.pl

Znaleźć nas można również na facebooku

Zakup mundurów odbywa się przez stronę: http://azymut360.pl

Pliki do pobrania
Download this file (se-deklaracja-do-16-lat.pdf)se-deklaracja-do-16-lat.pdf[Deklaracja - zgoda rodzicow ( do 16 lat )]106 Kb
Download this file (se-deklaracja-od-16-lat.pdf)se-deklaracja-od-16-lat.pdf[Deklaracja uczestnictwa ( od 16 lat )]105 Kb
Download this file (se-gromadzenie-wilczkow.pdf)se-gromadzenie-wilczkow.pdf[Gromadzenie Wilczków]211 Kb