Skauci Europy PDF Drukuj Email

WAŻNE INFORMACJE

Opiekunowie grup:

• harcerze (12-17 lat) - Jakub Wasylew (drużynowy hufca koszalińsko- kołobrzeskiego)
  • harcerki (12-17 lat) - Kinga Pawlak, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • wilczki ( dziewczynki, 9 - 12 lat ) - Beata Piasecka
  • wilczki ( chłopcy, 9 - 12 lat )

MSZE ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH SKAUTÓW - ZAWSZE III (trzecia) NIEDZIELA MIESIĄCA.

TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH

• w styczniu nie ma Mszy św. za skautów - ferie zimowe
  • 11 luty Msza św. za skautów - wyjątkowo II niedziela
  • w marcu nie ma Mszy św w III niedzielę, ponieważ 24 marca jest Dzień Modlitw za FSE (Msza św., konferencje, zbiórki, obiad, ekspresja)
  • 15 kwietnia Msza św.
  • w maju nie ma mszy św za skautów - rocznica I Komunii świętej

31 maja - BOŻE CIAŁO, UDZIAŁ SKAUTÓW W PROCESJI

16 czerwca - ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO, STARY KRAKÓW

TERMINY ZBIÓREK i IMPREZ

TERMINY WSPÓLNE:

6 stycznia udział w Orszaku Trzech Króli

10 marca - godz. 9.00 spotkanie z rodzicami - DLA WSZYSTKICH RODZICÓW

25 marca - kiermasz palm

31 marca - czuwanie przy Grobie Pańskim

ZBIÓRKI SKAUTÓW WILCZKÓW DZIEWCZYNEK w godz. 11:00-15:00

Początek zbiórek zawsze przed kościołem św. Wojciecha.

27 stycznia - g. 9.00. spotkanie z rodzicami

27 stycznia - g. 11.00 - 15.00 - zbiórka

16-18 lutego ZIMOWISKO, Ośrodek Charytatywny Caritas, ul. Aniołów Stróżów 1, 78-100 Kołobrzeg

3 marca - zbiórka

10 marca - zbiórka

7 kwietnia - godz. 9.00 spotkanie z rodzicami - WIELKIE ŁOWY, zbiórka 11.00

20 - 22 kwietnia WIELKIE ŁOWY - Kołobrzeg/Podczele

12 maja - zbiórka

26 maja - zbiórka

9 czerwca - 9.00 spotkanie z rodzicami - OBÓZ, zbiórka 11.00

Drodzy Rodzice !

Stowarzyszenie Skauci Europy jest ruchem wychowawczym, posługującym się metodą harcerską, opartym na zasadach religii rzymskokatolickiej oraz uczestniczącym w wielkiej wspólnocie wiary i działania, jaką jest Federacja Skautingu Europejskiego.

Aby naprawdę dać każdemu to, czego potrzebuje, harcerstwo przystosowało również swoją metodę do etapów rozwoju człowieka i płci:

• gałąź żółta (9-12 rok życia) – WILCZKI
  • gałąź zielona (12­-17 lat) – HARCERZE/ HARCERKI
  • gałąź czerwona (powyżej 17 lat) – WĘDROWNICY / PRZEWODNICZKI

Żółta gałąź jest przeznaczona dla najmłodszych.
Na czele Gromady wilczków stoi Akela (pełnoletni wędrownik, który ukończył szkolenie pozwalające jemu prowadzić Gromadę wilczków).
Życie gromady toczy się tak jak życie wilczków z gromady z "Księgi Dżungli" Kiplinga.

Nasza praca opiera się na Prawach Gromady i Prawach Wilczka, które uczą posłuszeństwa, pomocy bliźnim, prawdy, czystości.
Aby sobie w tym pomóc, mamy Dobry Uczynek, który każdy wilczek stara się spełnić co najmniej raz na dzień.

Osoby pragnące być skautami prosimy o zgłaszanie  się do ks. Grzegorza lub do p. Beaty Piaseckiej  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Co ciekawego dzieje się u naszych skautów?

Pozostałe wydarzenia z życia naszych skautów

Przydatne informacje:

Opłata za skauting za cały rok za pierwsze dziecko 80 zł, za drugie dziecko 40 zł, trzecie dziecko 20 zł; kolejne dzieci gratis. Wpłaty i deklaracje należy składać do p. Beaty Piaseckiej.

W nazwie szczepu/ hufca wpisujemy:
Wilczki dziewczynki: 2. Gromada Koszalińska bł. Karoliny Kózkówny
Harcerki: Samodzielne Zastępy Bluszcz
Wilczki chłopcy: 1 Gromada Koszalińska bł. kl. Bronisława Kostkowskiego
Harcerze: Samodzielne Zastępy Puszcza

Strona internetowa Skautów Europy: skauci-europy.pl

Znaleźć nas można również na facebooku

Zakup mundurów odbywa się przez stronę: http://azymut360.pl

Pliki do pobrania
Download this file (se-deklaracja-do-16-lat.pdf)se-deklaracja-do-16-lat.pdf[Deklaracja - zgoda rodzicow ( do 16 lat )]106 Kb
Download this file (se-deklaracja-od-16-lat.pdf)se-deklaracja-od-16-lat.pdf[Deklaracja uczestnictwa ( od 16 lat )]105 Kb
Download this file (se-gromadzenie-wilczkow.pdf)se-gromadzenie-wilczkow.pdf[Gromadzenie Wilczków]211 Kb