Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 518 906 766

BIERZMOWANIE PDF Drukuj Email

Zgodnie z zarządzeniem biskupa, przygotowanie do bierzmowania w naszej diecezji trwa trzy lata.
Rozpoczyna się w II klasie gimnazjum i kończy się przyjęciem sakramentu w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej.

Kandydaci, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia Sakramentu, mają następujące obowiązki:
- raz w miesiącu spotkanie ogólne w niedzielę (zawsze II niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 18:00 i po niej dalszy ciąg spotkania). Najbliższe spotkanie- 8 stycznia 2017 r.
- raz w miesiącu spotkanie w małej grupie z animatorem (terminy spotkań ustala grupa z animatorem - zostaną podane poniżej),
- regularne uczestniczenie w podstawowych praktykach religijnych (chodzi oczywiście o Mszę św. niedzielną i nabożeństwa okresowe;
jest też konieczność odnotowywania uczestnictwa w dzienniczku).

Całość zasad obowiązujących kandydatów do bierzmowania można pobrać poniżej.

Zasady - przygotowanie do bierzmowania pobierz - plik w formacie PDF

Przynależność do wspólnot formacyjnych przy parafii zastępuje spotkania w grupach.

Wszelkie informacje: ks. Zbigniew Jędrzejczyk.

Życzymy wytrwałości na drodze do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

WSKAZANIA BISKUPA DIECEZJALNEGO

1.  Imię i świadek bierzmowania.
II Polski Synod Plenarny w rozdziale „Liturgia Kościoła po Soborze Watykańskim II” we wskazaniach i zaleceniach synodalnych w punkcie 113 rozporządza: „Kandydat do bierzmowania powinien zachować imię chrzcielne. Jeśli jednak nie ma on świętego patrona chrztu, może wybrać sobie imię świętego, który będzie dla niego wzorem dojrzałości życia chrześcijańskiego.
Chrzestny powinien być świadkiem bierzmowania. W ten sposób jaśniej zaznacza się związek między chrztem a bierzmowaniem. Nie wyklucza się jednak wyboru osobnych świadków, zwłaszcza jeśli byliby to rodzice”.
W związku z powyższym Biskup rozporządza, aby – stosując się do zaleceń Synodu – kandydat zachował imię chrzcielne (jeśli jest to imię świętego), a świadkiem, w miarę możliwości, był ktoś z chrzestnych bierzmowanego.

2. Zgodnie z praktyką stosowaną od 2013 r. w sakramencie bierzmowania, podczas namaszczenia krzyżmem, uczestniczą również rodzice (rodziny).

UWAGA: W sobotę 21 stycznia 2017 r. o godzinie 10.00 w salce NMP (na końcu korytarza) spotyka się grupa p. Anny Zajączkowskiej- Żyszkiewicz. Wejście- od strony parkingu.

Grupy i terminy spotkań (II rok przygotowania do bierzmowania)

Grupa p.Trajana

Krzysztof P.
Michał R.